Awangarda nadal nie ustępuje , kolejne zwycięstwo !

Awangarda Korczyna - Elkrom Potok 2:1 (0:0)
Relacja , bramki , skład w rozwinięciu

W dniu wczorajszym (04.01.2015) ''Awa'' w ramach IX kolejki III ligi SKALH , rywalizowała z nie przewidywalną drużyną Elkrom-u Potok. Jest to ekipa bardzo waleczna , która w każdym meczu nie daje zbytnio żadnemu przeciwnikowi dużego pola manewru. Podeszliśmy do meczu z Elkrom-em prawie w optymalnym składzie , brakowało nadal kontuzjowanego bramkarza Mateusza Greca. Od początku spotkania staraliśmy się prowadzić grę , ale z posiadania piłki mieliśmy bardzo ograniczoną możliwość podejścia pod bramkę Potoka ze względu na postawiony przed polem karnym tzw. autobus z którym męczyliśmy się praktycznie przez cały mecz. Pomimo to udało nam się w pierwszej połowie stworzyć sytuację do strzelenia bramki. Najbliżej tego celu był Bartłomiej Frydrych , którego piłka po strzale z dystansu obiła słupek bramki Elkromu. Przeciwnik raczej niczym nas nie zaskoczył , schodziliśmy na przerwę z wynikiem remisowym 0:0. W drugiej połowie musieliśmy znaleźć sposób na drużynę z Potoka. Udało się to wreszcie po kapitalnych dwóch składnych akcjach , zagranych w większości na jeden kontakt. Najpierw piłkę do siatki Elkromu wpakował Bartłomiej Frydrych a niespełna 2 min później Jarosław Krawczyk. Z czasem mieliśmy już więcej swobody w przedostawaniu się w pole karne Elkromu , wynik mógł być jeszcze kilkakrotnie podwyższony , lecz zabrakło lepszego wykończenia a także szczęścia. Przeciwnik zdołał zdobyć bramkę kontaktową , po szybkiej wyprowadzonej kontrze. Oprócz tej sytuacji Potok miał jeszcze jedną okazję , lecz kapitalnie interweniował Konrad Szmyd. Podsumowując całe spotkanie , kosztowało nas ono sporo sił , jednak najważniejsze jest to , że udało nam się zdobyć komplet punktów i wręcz do samego końca będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce. Obecnie plasujemy się na III pozycji z 20 punktami na koncie , taką samą ilość ma także obecny vice-lider , który wyprzedza nas zaledwie bilansem bramek. Strata do lidera z Jedlicza to nadal 4 ''oczka''. Do finiszu pozostało tylko 4 kolejki !