Passa lidera zatrzymana ! Awangarda odrabia straty !

Ofensor Jedlicze - Awangarda Korczyna 0:3 (0:1)

Relacja , skład , video z całego spotkania w rozwinięciu.

W sobotnie popołudnie po świątecznych wojażach przyszło nam się mierzyć z obecnym liderem III ligi SKALH , drużyną Ofensor Jedlicze. ''Jedliczanie'' do meczu z Awangardą byli niepokonani mało tego zanotowali komplet siedmiu zwycięstw. Jednak cały nasz zespół i obiektywni kibice wierzyli że passa obecnego lidera musi zakończyć się na naszym meczu. Do spotkania z Ofensorem przystępujemy w 8-sobowym składzie bez kontuzjowanego Mateusza Greca a także nieobecnego Bartłomieja Frydrycha. Natomiast rywal przystąpił do meczu z Awangardą praktycznie w optymalnym składzie. Jak to było we wcześniejszych pojedynkach tak musiało być teraz , Awangarda od początku spotkania wyklarowała sobie przewagę w postaci posiadania piłki a także tworzeniu kilku groźnych akcji. Ofensor nie mniej jednak bardzo dobrze radził sobie w defensywie , skutecznie przerywał dobrze zapowiadające się dla nas sytuację. Jedliczanie bodajże dwa razy wyprowadzili groźne sytuacje , jednak na nasze szczęście nie skutecznie. Do przerwy prowadziliśmy 0:1 , bramkę dla ''Awy'' zdobył Marcin Balawajder , który mocnym strzałem po długim słupku pokonał bramkarza Ofensora. Podsumowując pierwszą odsłonę zagraliśmy bardzo mądrze szczególnie w defensywie. W drugiej połowie gra się nieco wyrównała , Ofensor częściej próbował podchodzić pod naszą bramkę , ale szczególnie jego akcje kończyły się przed naszym polem karnym , kiedy przeciwnicy zorientowali się że nie mają czego szukać w składnych akcjach próbowali swoich sił w strzałach z dystansu jednak z marnym efektem. Awangarda nadal konsekwentnie kontrolowała swoją grę , w drugiej połowie mieliśmy troszkę więcej sytuacji do podwyższenia wyniku nie mniej jednak , udało nam się jeszcze poprawić wynik dwa razy. Najpierw ponownie za sprawą Marcina Balawajdra , zdobył on bramkę z rzutu wolnego a także Jarosława Krawczyka , który okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Na szczególne wyróżnienie zasługuję też Darek Filipowicz , który we wczorajszym meczu po dość długiej nieobecności zaprezentował się bardzo przyzwoicie. Do końca zawodów już nic się nie zmieniło , bez wątpienia było to jedno z najlepszych spotkań w naszym wykonaniu , oczywiście pojawiło się też kilka drobnych błędów. Tym samym po wczorajszym zwycięstwie powoli odrabiamy stratę punktową do lidera z Jedlicza , obecnie to już tylko 4 oczka. Na tą chwilę zajmujemy 3 lokatę z taką samą ilością punktów jak drużyna z 2 miejsca Błyskawica Leśniówka. Czym bliżej końca sezonu , tym coraz ciekawiej i o to chodzi. Kolejne spotkanie Awangarda rozegra 4 stycznia , rywalem naszej ekipy będzie Elkrom Potok.