Awangarda Korczyna vice-liderem III ligi ! Ciężka przeprawa z Hedom.

Awangarda Korczyna - Hedom BM & Pack 4:1 (1:0)
Relacja , skład , bramki w rozwinięciu.

W ubiegłą niedzielę (25.01.2015) przyszło nam się mierzyć w X kolejce III ligi SKALH z drużyną Hedom BM & Pack. Niestety nie zaprezentowaliśmy się z najlepszej strony. Nadal prześladują nas ekipy z dołu tabeli z którymi się po prostu boleśnie ''męczymy''. Początek spotkania nie wyglądał najlepiej. Dużo strat , błędów w kryciu nie zapowiadały bez stresowego spotkania. Hedom w ciągu 10 minut po groźnych kontrach mógł prowadzić dwoma bramkami lecz rewelacyjnie interweniował Konrad Szmyd , który dwoił się i troił aby zapobiec utracie bramki. Ogólnie jak zwykle mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki , ale Hedom grał bardzo agresywnie i każda zapowiadająca się akcja została przerywana wybiciami poza boisko. W 12 min spotkania udało się nam wyjść na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym Marcin Balawajder umieścił piłkę w bramce ta wcześniej jeszcze odbiła się od słupka. Niestety w pierwszej odsłonie nie mieliśmy już więcej sytuacji do podwyższenie wyniku. Na początku drugiej połowy lekko przycisnęliśmy przeciwnika , niestety bezskutecznie a rywal zdobył bramkę wyrównującą stan meczu po kardynalnym błędzie w kryciu przez naszą ekipę. Niepotrzebne nerwy za bardzo nie poprawiły sytuacji. Tego meczu nie mogliśmy zremisować ani tym bardziej przegrać , drużyna która aspiruje do gry w 2 lidze musi walczyć do końca. Około 24 min. spotkania nastąpił przełom w naszej grze. W 50% widzieliśmy już drużynę z wcześniejszych spotkań. Bramkę dającą nam przewagę w tym spotkaniu zdobył Michał Wojnar. Zaledwie minutę później na tablicy świetlnej było już 3:1 dla naszej ekipy. Trzecią bramkę chyba najładniejszej urody tego meczu dla ''Awy'' zanotował Mateusz Zych. Pod koniec spotkania wynik ustalił Marcin Rymarz , podwyższając na 4:1. Podsumowując całe spotkanie , najbardziej boli to że podporządkowaliśmy się pod grę przeciwnika , czyli lekko mówiąc nie był to styl ładny dla oka. Jednak najważniejsze że możemy dopisać na swoje konto kolejny komplet punktów i już od 8 spotkań jesteśmy drużyną niepokonaną (najdłuższa seria w lidze). Po niedzielnym spotkaniu nasza drużyna zajmuję II pozycję z 23 oczkami na koncie. W następnej kolejce czeka nas najważniejsze spotkanie sezonu ! czyli pojedynek z drużyną Błyskawicy Leśniówka , która niespodziewanie uległa ostatnio PKLF 1:6. Matematycznie obliczając wygrany z pojedynku Awangarda - Błyskawica będzie już jedną nogą w 2 lidze , czyli stawka tego spotkania jest bardzo wysoka. Czekamy z niecierpliwością !